KONST / Litografier / Färglitografi 16306432
nr 1630 6432
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Landskapsmotiv. Signerad, numrerad 99/460, färglitografi, 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 44x54
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 1 juli 2024
kl 20:14:32
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren