KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292045
nr 1629 2045
Maija Eliase
(1924-1991), Lettland
Oljemålning, Signerad, daterad 88. Olja på duk, 62x62 cm, yttermått inklusive ram: 65x65 cm
Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.
måndag 17 juni 2024
kl 20:07:30
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer