KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677198
*
nr 1467 7198
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:44:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 19:28:45
1
Vinnande bud
13/5 12:57:33
2
800 kr
13/5 12:57:33
1
900 kr (Budbetjänt)
16/5 18:20:49
3
1.100 kr
16/5 18:20:50
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
nr 1467 7198
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 19:28:45 | 1 | Vinnande bud |
13/5 12:57:33 | 2 | 800 kr |
13/5 12:57:33 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:20:49 | 3 | 1.100 kr |
16/5 18:20:50 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
MÃ¥rten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk mÃ¥lare.Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20