KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873004
nr 1587 3004
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 25x32 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Utrop:
500 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:23:27
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Doris Hennix
Läs mer om Doris Hennix