KONST / Litografier / Litografi 5991457
nr 599 1457
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f. 1934), 'Grönlund Krog & bar, 30x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 14 september 2009
kl 19:00:52
350 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
All världens barn (Lisa Larson)
Peter Dahl (f. 1934)