KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108260
nr 1610 8260
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Signerad, med dedikation av konstnären a tergo, ansikten. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 april 2024
kl 18:09:20
800 kr
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson