KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154329
nr 1515 4329
Ã…ke Corshammar
(1904-1974), Sverige
Oljemålning, Stensån Båstad. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: skadad ram
Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 januari 2023
kl 18:32:30
100 kr
150 kr
Ã…ke Corshammar
Läs mer om Ã…ke Corshammar