SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 11807090
nr 1180 7090
Bägare
silver, 1795, Rummert. Höjd: 10 cm, vikt: 49 g
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:54:55
30/4 17:14:47
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver