KONST / Litografier / Färglitografi 6478297
*
nr 647 8297
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 25/70, 48x60
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2010
kl 18:43:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 11:27:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad märtha bolin-clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
nr 647 8297
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 25/70, 48x60
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 11:27:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad märtha bolin-clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52