KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 16285263
*
nr 1628 5263
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 20:03:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 23:45:51
1
1.000 kr
17/6 19:47:43
2
1.100 kr
17/6 19:55:30
1
1.200 kr
17/6 19:57:18
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad lage lindell oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
nr 1628 5263
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 23:45:51 | 1 | 1.000 kr |
17/6 19:47:43 | 2 | 1.100 kr |
17/6 19:55:30 | 1 | 1.200 kr |
17/6 19:57:18 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad lage lindell oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12