BELYSNING / Bordslampor / Bordslampor 5005362
*
nr 500 5362
Bordslampor
1 par, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 17:13:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 15:21:21
1
300 kr
10/12 16:52:38
2
150 kr
10/12 16:53:21
2
250 kr
10/12 16:54:10
2
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37
*
Bordslampor
nr 500 5362
Bordslampor
1 par, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 15:21:21 | 1 | 300 kr |
10/12 16:52:38 | 2 | 150 kr |
10/12 16:53:21 | 2 | 250 kr |
10/12 16:54:10 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16 -
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37