KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8347261
nr 834 7261
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Tunisien, signerad, ramens innermått: 19x34
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 17 juni 2013
kl 18:01:41
15/6 16:21:09
350 kr
17/6 17:44:50
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman