SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 8513355
nr 851 3355
Bägare
silver, förgylld, höjd: 8 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 oktober 2013
kl 20:20:13
7/10 18:52:52
300 kr
7/10 19:18:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver