KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13095187
*
nr 1309 5187
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Barn. Olja på duk, 45x36 cm. Ej signerad
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:23:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 13:44:07
1
Vinnande bud
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1008 Oljemålning
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Husförhör"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:25
-
8072 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:42
-
8447 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Vatten och ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:05
-
8410 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:08
-
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 05, li..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:28
-
8353 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:58
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador
nr 1309 5187
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Barn. Olja på duk, 45x36 cm. Ej signerad
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 13:44:07 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1008 Oljemålning
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Husförhör"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:25 -
8072 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:42 -
8447 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Vatten och ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:05
-
8410 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:08 -
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 05, li..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:28 -
8353 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:58