ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13229362
*
nr 1322 9362
Spegel
59x46 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2020
kl 20:53:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 23:55:29
1
150 kr
27/4 16:14:20
2
200 kr
27/4 16:20:29
1
300 kr
27/4 20:36:33
2
300 kr
27/4 20:36:33
1
300 kr (Budbetjänt)
27/4 20:37:50
2
350 kr
27/4 20:48:44
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1322 9362
Spegel
59x46 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 23:55:29 | 1 | 150 kr |
27/4 16:14:20 | 2 | 200 kr |
27/4 16:20:29 | 1 | 300 kr |
27/4 20:36:33 | 2 | 300 kr |
27/4 20:36:33 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/4 20:37:50 | 2 | 350 kr |
27/4 20:48:44 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35