KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685124
nr 1568 5124
Matsola Burman
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, "Doonsteepk Coestel". Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 32x57 cm
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 20:45:48
2/10 20:36:35
Matsola Burman
Läs mer om Matsola Burman