GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 6015840
*
nr 601 5840
Keramik
7 del, ankmotiv, Bla Villeroy & Boch
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 1 oktober 2009
kl 11:53:17
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ankmotiv keramik
-
3349 Bordsdekoratio..
Porslin, Art Déco. Längd: 25 cm. Höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:27
-
3176 Bordslampfot
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Ekeby, keramik. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12
-
3282 Brickor
2 st, på tassar med gallerkant, vitmetall och kera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:48
-
3343 Byster
2 st, Austria, Balineser. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:56
-
3012 Färglitografier
1+ 1st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Oidenti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29
-
3265 Fat
Stengods, Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:08
*
Keramik
nr 601 5840
Keramik
7 del, ankmotiv, Bla Villeroy & Boch
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
torsdag 1 oktober 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ankmotiv keramik
-
3349 Bordsdekoratio..
Porslin, Art Déco. Längd: 25 cm. Höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:27 -
3176 Bordslampfot
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Ekeby, keramik. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12 -
3282 Brickor
2 st, på tassar med gallerkant, vitmetall och kera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:48
-
3343 Byster
2 st, Austria, Balineser. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:56 -
3012 Färglitografier
1+ 1st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Oidenti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3265 Fat
Stengods, Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:08