SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Såsslev 14609173
nr 1460 9173
Såsslev
silver, med trähandtag, 1800-tal. Längd: 19cm, bruttovikt: 32g
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 april 2022
kl 20:33:02
7/4 23:13:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver