KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14609516
nr 1460 9516
Eigil Schwab
(1882-1952), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Öland 47. Olja på duk, 46x55, oramad slitage, skador
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:46:36
11/4 09:30:21
Eigil Schwab
Läs mer om Eigil Schwab