KONST / Litografier / Färglitografi 11005015
*
nr 1100 5015
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 73x62
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:22:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:13:48
1
200 kr
31/3 12:44:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
nr 1100 5015
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 73x62
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 21:13:48 | 1 | 200 kr |
31/3 12:44:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52