![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13614518
*
nr 1361 4518
Spegel
1950/60-tal, 94x36 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 18:47:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:44:36
1
150 kr
21/11 09:02:20
2
400 kr
23/11 18:38:12
3
300 kr
23/11 18:38:12
2
350 kr (Budbetjänt)
23/11 18:38:37
3
400 kr
23/11 18:38:37
2
400 kr (Budbetjänt)
23/11 18:42:50
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1361 4518
Spegel
1950/60-tal, 94x36 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:44:36 | 1 | 150 kr |
21/11 09:02:20 | 2 | 400 kr |
23/11 18:38:12 | 3 | 300 kr |
23/11 18:38:12 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
23/11 18:38:37 | 3 | 400 kr |
23/11 18:38:37 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/11 18:42:50 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35