KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16292104
nr 1629 2104
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad a tergo, 1965, "Natiere", 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:49:13
700 kr
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman