![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3284445
*
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 19:56:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:50
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:59
*
Vas
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 19:56:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:50 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:59