KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502056
nr 1450 2056
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Vy mot Skeppsholmen. Signerad. Olja på pannå, 30x38, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:34:01
800 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström