![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Mapp med färglitografier 11007447
*
nr 1100 7447
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Mapp med färglitografier, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 10 st, 285-upplaga, Vyer från Nirak, bladets mått: 41x33
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:16:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:09:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl axel pehrson litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vyer från nirak
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:08
-
6439 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 1100 7447
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Mapp med färglitografier, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 10 st, 285-upplaga, Vyer från Nirak, bladets mått: 41x33
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 21:09:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl axel pehrson litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vyer från nirak
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:08 -
6439 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58