KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16218342
nr 1621 8342
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, Röda hus i landskap. Olja på pannå, 42x38 cm, yttermått inklusive ram: 59x55 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
måndag 20 maj 2024
kl 20:25:00
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson