ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5644220
*
nr 564 4220
Spegel
Empirstil, höjd: 104
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 18:56:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 07:50:33
1
300 kr
2/2 11:25:03
2
350 kr
2/2 12:35:17
3
950 kr
2/2 16:04:21
4
600 kr
2/2 16:04:54
4
1.000 kr
2/2 18:51:22
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 564 4220
Spegel
Empirstil, höjd: 104
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 07:50:33 | 1 | 300 kr |
2/2 11:25:03 | 2 | 350 kr |
2/2 12:35:17 | 3 | 950 kr |
2/2 16:04:21 | 4 | 600 kr |
2/2 16:04:54 | 4 | 1.000 kr |
2/2 18:51:22 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:35