![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / skisser 16164105
*
nr 1616 4105
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
(1904-1997), Sverige
Blandteknik / skisser, 5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), skämtteckningar. Signerade, blandteknik, yttermått inklusive ram: 21x16 - 32x27 cm
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:13:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 23:31:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik skisser skämtteckningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
nr 1616 4105
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
(1904-1997), Sverige
Blandteknik / skisser, 5 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904-1997), skämtteckningar. Signerade, blandteknik, yttermått inklusive ram: 21x16 - 32x27 cm
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskåsör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 23:31:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
Kar de Mumma, Erik Harald Zetterström, född i Stockholm 1904, död 1997 i Stockholm, svensk revyförfattare, skriftställare och dagstidningskÃ¥sör.Läs mer om Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik skisser skämtteckningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54