KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skisser 14953237
nr 1495 3237
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Skisser, 3 st, Ej signerade, Stämpel a tergo, yttermått inklusive ram: 29x30-36x30 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:16:42
10/10 18:01:16
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström