KONST / Litografier / Färglitografi 13581607
nr 1358 1607
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/100,1965. Motivet: 32x48cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:10:41
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd