KONST / Litografier / Färglitografi 14808278
nr 1480 8278
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, numrerad 25/150. Färglitografi, bildmått: 44x54 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:03:54
1/8 16:15:23
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian