![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3478334
*
nr 347 8334
Vas
keramik, England, 1800-tal H.30
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 20:59:09
1
100 kr
14/2 07:01:45
2
150 kr
14/2 15:55:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik vas
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29
*
Vas
nr 347 8334
Vas
keramik, England, 1800-tal H.30
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 20:59:09 | 1 | 100 kr |
14/2 07:01:45 | 2 | 150 kr |
14/2 15:55:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik vas
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29