KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 14409347
nr 1440 9347
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Blyerts, Signerad, djur i gras. Bildmått: 19x27, yttermått inklusive ram: 32x38 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:45:13
19/12 14:40:40
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås