KONST / Litografier / Färglitografi 16253209
nr 1625 3209
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
"Placa Major de Sky City". Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bildmått: 80x58 cm, yttermått inklusive ram: 105x82 cm
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:39:58
3/6 19:12:43
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson