![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8203023
*
nr 820 3023
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Söder, motivets mått: 21 x 27
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 19:27:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 21:38:46
1
150 kr
11/4 22:48:12
2
150 kr
12/4 18:42:18
3
Vinnande bud
15/4 18:48:50
4
250 kr
15/4 18:49:35
4
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 820 3023
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Söder, motivets mått: 21 x 27
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 21:38:46 | 1 | 150 kr |
11/4 22:48:12 | 2 | 150 kr |
12/4 18:42:18 | 3 | Vinnande bud |
15/4 18:48:50 | 4 | 250 kr |
15/4 18:49:35 | 4 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07