![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16185312
*
nr 1618 5312
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
"Blåsippa och mussla" signerad, färglitografi, HC II/XXX, Daterad 1983, bildmått: 30x34. Bladets mått: 48x37. Med passepartout 50x45. Oramat löst blad
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 18:21:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 09:16:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc ii litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige xxx
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 1618 5312
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
"Blåsippa och mussla" signerad, färglitografi, HC II/XXX, Daterad 1983, bildmått: 30x34. Bladets mått: 48x37. Med passepartout 50x45. Oramat löst blad
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 09:16:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc ii litografi litografier litografiskt blad nisse zetterberg oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige xxx
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12