KONST / Ramar / Ram 7223608
*
nr 722 3608
Ram
Med tryck, 90x130
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 17:19:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 14:29:01
1
100 kr
31/10 14:38:59
2
200 kr
31/10 14:42:05
1
200 kr
31/10 14:42:35
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52
-
7062 Bordslampa
Keramik. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
*
Ram
nr 722 3608
Ram
Med tryck, 90x130
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 14:29:01 | 1 | 100 kr |
31/10 14:38:59 | 2 | 200 kr |
31/10 14:42:05 | 1 | 200 kr |
31/10 14:42:35 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
7062 Bordslampa
Keramik. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55 -
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10