KONST / Litografier / Löst blad 7954080
*
nr 795 4080
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Löst blad, Gösta Werner (1909-1989), -81, 71/360, bladets mått: 37 x 64
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 18:44:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 17:06:17
1
150 kr
3/12 18:39:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta werner litografier löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6174 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige, färglitogr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:40
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
nr 795 4080
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Löst blad, Gösta Werner (1909-1989), -81, 71/360, bladets mått: 37 x 64
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 17:06:17 | 1 | 150 kr |
3/12 18:39:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta werner litografier löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6174 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige, färglitogr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:40