ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5405014
*
nr 540 5014
Spegel
Empire tvådelat glas, höjd: 120 cm skador
Utrop:
1.800 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 16:26:33
1
1.800 kr
7/9 20:08:18
2
2.000 kr
7/9 21:24:04
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire tvådelat glas spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 540 5014
Spegel
Empire tvådelat glas, höjd: 120 cm skador
Utrop: | 1.800 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 16:26:33 | 1 | 1.800 kr |
7/9 20:08:18 | 2 | 2.000 kr |
7/9 21:24:04 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire tvådelat glas spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23