KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13614035
nr 1361 4035
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 67/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 november 2020
kl 20:33:56
300 kr
350 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander