KONST / Litografier / Färglitografi 14677305
nr 1467 7305
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 76/385, daterad 91. Färglitografi, bildmått: 42x33, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 16 maj 2022
kl 19:21:24
700 kr
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson