KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12713049
*
nr 1271 3049
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Åhlén & Holm, Ringvägen/Götgatan, Stockholm. Signerad, daterad 1956, ca 39x53 cm
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 20:52:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 19:05:37
1
Vinnande bud
- Tema
26 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller götgatan mikael von essen motiv från södermalm ringvägen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige södermalm södermalmsmotiv vattenfärg åhlén & holm
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:58
-
8462 Akvarell
Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Utsikt mot Sö..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:25
-
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:12
-
7276 Blyerts
Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Stadsmotiv. Signe..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:07
-
7075 Färgkrita
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:40
-
7238 Tuschteckningar
5 st, Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Fö..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 18:53
*
Mikael von Essen
Läs mer om Stockholm
nr 1271 3049
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Åhlén & Holm, Ringvägen/Götgatan, Stockholm. Signerad, daterad 1956, ca 39x53 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/8 19:05:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
26 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert HÃ¥ge Hä ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller götgatan mikael von essen motiv från södermalm ringvägen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige södermalm södermalmsmotiv vattenfärg åhlén & holm
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:58 -
8462 Akvarell
Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Utsikt mot Sö..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:25 -
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:12
-
7276 Blyerts
Otte Sköld (1894-1958), Sverige. Stadsmotiv. Signe..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:07 -
7075 Färgkrita
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:40 -
7238 Tuschteckningar
5 st, Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Fö..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 18:53