KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14808285
nr 1480 8285
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1948, pannå, 60x107 cm, yttermått inklusive ram: 70x115 cm
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:18:47
28/7 20:35:50
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe