KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14052197
nr 1405 2197
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Pastell, Sommarblomster. Signerad, bladets mått: 61x52, yttermått inklusive ram: 72x63 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:08:34
7/6 18:02:21
7/6 18:06:41
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås