KONST / Litografier / Färglitografi 13925057
nr 1392 5057
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 47x55cm, yttermått inklusive ram: 59x71cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:47:34
24/4 13:58:48
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm