KONST / Litografier / Färglitografi 15889202
nr 1588 9202
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 86/120. Färglitografi, bildmått: 37x43 cm, yttermått inklusive ram: 49x54 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 18 december 2023
kl 19:55:42
14/12 22:39:35
1.500 kr
18/12 19:50:42
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson