![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11007118
*
nr 1100 7118
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:53:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 19:09:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 1100 7118
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 19:09:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54