KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14855091
nr 1485 5091
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad, daterad 1932-37, Landskap. Olja på pannå, 15x20, oramade
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:58:24
1.000 kr
1.100 kr