KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12801294
nr 1280 1294
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
Oljemålning, Nr 111 Minnesutställning vid Kungl akademin, 1945, signerad, Bro. Olja på pannå, 60x73 cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 18:22:09
3/10 18:53:57
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad