ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4333276
*
nr 433 3276
Spegel
guldram, höjd: 58
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2006
kl 17:01:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 13:12:57
1
300 kr
16/10 14:58:39
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldram spegel speglar
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:02
-
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:47
*
Spegel
nr 433 3276
Spegel
guldram, höjd: 58
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 13:12:57 | 1 | 300 kr |
16/10 14:58:39 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldram spegel speglar
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:02 -
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:47